Warsztaty inspirowane książką obrazkową Rotraut Susanne Berner pt. ?Zima na ulicy Czereśniowej? ? pełną zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji, zimową wyszukiwanką z bestsellerowej serii, która podbiła świa

Prace dzieci (więcej w galerii)


 

Czytaj więcej?

Wczoraj, odbyliśmy nasze pierwsze spotkanie z uczniami klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce. Mamy nadzieję, że to początek współpracy, która zaowocuje cyklem warsztatów  poświęconych książce.  Spotkanie obejmowało zajęcia z interaktywną książką-szkicownikiem ?Zróbmy sobie arcydziełko? Marion Deuchars. Biblioteka serdecznie dziękuje wychowawcy klasy za zaproszenie i piękny podarunek od dzieci. 😀 (Zdjęcia w galerii).


 
 
 
 
Czytaj więcej?

Warsztaty z interaktywną książką Marion Deuchars pt. ?Arcy-palce?. Autorka udowadnia, że własne palce i tusz lub farba ? to wszystko, czego potrzebujemy, by tworzyć!  

 
 
Czytaj więcej?

Swietłana Aleksijewicz laureatką Nagrody Nobla z literatury za rok 2015.
Czytaj więcej?
Akcja, ma zachęcić najmłodszych czytelników do sięgania po książki, które nie tylko należą do klasyki literatury dziecięcej, ale także zawierają niecodzienne ilustracje wykonane przez cenionych twórców, uhonorowanych wieloma nagrodami w kraju i za granicą. Każde wypożyczenie książki z serii ?Mistrzowie ilustracji? łączymy z wręczeniem dziecku kreatywnej kolorowanki, inspirowanej ilustracjami w niepowtarzalnym stylu ? lapidarnym i dowcipnym. Do książki dodajemy piękną zakładkę.


Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce realizuje Program Biblioteki Narodowej ?Zakup nowości wydawniczych do bibliotek?.

 
 

Zadaniem
Programu jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizowania zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
Na realizację zadania nasza biblioteka otrzymała 9840 zł. Są to środki finansowe otrzymane z Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Angelus 2015 ? znamy finałową siódemkę!

Cztery książki polskich autorów znalazły się w finałowej siódemce Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus . Wszystkie są już do wypożyczenia u nas. Zwycięzcę poznamy 17 października 2015 podczas gali w Teatrze Capitol.

Czytaj więcej?

Warsztaty z interaktywną książką do rysowania i uzupełniania ?Zróbmy sobie arcydziełko?Marion Deucharsczyli224 strony pełne pomysłów, ćwiczeń i informacji, które wciągają młodych czytelników do pasjonującej zabawy w sztukę, budząc w każdym dziecku artystę. 

 
 
 
 
Prace dzieci (więcej w galerii)
nowy pnowyp1
p2
p3
p4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czytaj więcej?

Warsztaty z książką Szymona Tomiło grafika-kucharza i Kasi Boguckiej ilustratorki , pt. ?Wytwórnik kulinarny?. Książka z serii autorskich zeszytów kreatywnych łączy talent i pomysłowość ilustratoraz nieskrępowaną twórczością dziecka.

 
 
 
Prace dzieci (więcej w galerii)
234
zo
Czytaj więcej?

Warsztaty plastyczne na podstawie książki graficznej Jana Bajtlika pt. ?Typogryzmol? wyróżnionej  w konkursie Bologna Ragazzi Award, najbardziej prestiżową nagrodą na świecie przyznawaną od 50 lat za ilustracje książki dziecięcej. Książka przybliża dzieciom świat typografii.   

 
 
 
 

Czas wakacji rozpoczęliśmy cyklem warsztatów, na które zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dziś miało miejsce pierwsze z takich spotkań. Przedmiotem zajęć była zabawa graficzna z książką Jana Bajtlika pt. ?Typogryzmol?. Idąc za radą autora dzieci starały się uruchomić naturalną ekspresję i przekraczać granice kreatywności. Czy im się to udało? ocencie sami na naszym facebooku.

Prace dzieci (więcej w galerii)
nowy t 3    nowy t 4 nowyt1
 
 
 
Czytaj więcej?

Czytaj więcej?

Ogłoszenie naboru na stanowisko Głównego Księgowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce.
Czytaj więcej?

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do korzystania z naszej najnowszej oferty na którą składają się pozycje  autorów niedawno nagrodzonych i nominowanych do ?Paszportów Polityki?.
 

Śmiesznie, poważnie, dziwnie i całkiem zwyczajnie

By admin on Luty 11, 2015

z9862704Q,Fragmenty-pochodza-z-ksiazki-KatWarsztaty plastyczne w otoczeniu wystawy ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki
Katarzyny Świeżak  pt. M.O.D.A. wydanej w tzw. serii edukacyjnej przez Wydawnictwo
Dwie Siostry.
Czytaj więcej?

Zapraszamy na Wystawę (bez względu na wiek) ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki  ?M.O.D.A.? Wydawnictwa Dwie Siostry. Wystawę można oglądać do 25 lutego.
4444m
Czytaj więcej?