Domowe warsztaty – zapraszamy!

wpis w: Aktualności, wydarzenia 2020 | 0

Domowe warsztaty marzycielsko-plastyczne na podstawie książki „Brzuchem do góry” Urszuli Palusińskiej i filmiku instruktażowego przygotowanego przez autorkę lub samodzielnie przygotowanych slajdów (zdjęć). Potrzebne będą farby plakatowe w trzech kolorach – żółta, niebieska, czerwień carminowa (czerwień wpadająca w róż), najlepiej sprawdza się farba plakatowa rozwodniona w stosunku 1:1 o konsystencji śmietanki, tusz kreślarski czarny, talerze plastikowe na farbę, karton lub tektura 70 x 70 lub inny mniejszy wymiar, pędzel, pojemnik na wodę, ręcznik papierowy, różne materiały do eksperymentalnego malowania; gąbka kąpielowa, gąbka do zmywania, ścinki materiałów, folia bąbelkowa, folia do zabezpieczenia stanowiska pracy.

Przebieg zajęć:Jest gorący dzień w samym środku wakacji. Słońce świeci bez przerwy. Nikomu się nie śpieszy. Każdy by tylko leżał do góry brzuchem i patrzył w niebo. Spróbujcie sobie wyobrazić, że znajdujecie się w takim wymarzonym na letnią porę miejscu i podobnie jak bohaterowie książki – Brzuchem do góry, leżycie sobie beztrosko na trawie i spoglądacie w górę. Co tam widzicie? Teraz namalujcie, to co zobaczyliście nad głową. W zobaczeniu tego pomogą wam wasze slajdy i filmiki instruktażowe autorki. Użyjcie do tego celu pędzli, rąk, folii bąbelkowej, gąbki – niech nic nie ogranicza waszej wyobraźni.

Gotowe prace weźcie w oburącz i zapozujcie do zdjęcia, na pewno chętnie zrobi je ktoś z domowników. Teraz wystarczy nam je wysłać!
Na Facebooka lub na gbp-bibliotekaporabka22@wp.pl