Elementarz pierwsza klasa

wpis w: Aktualności, wydarzenia 2017 | 0

 

Prace dzieci (więcej w galerii)

Wiek: 7+
Czas trwania: 90 min.
Materiały: zeszyt w linie, kartki białego papieru A4, kolorowe i czarne pisaki, kredki. Albumy i książki popularno-naukowe o ludności żyjącej na różnych kontynentach..

– Wprowadzenie do zajęć Od czego zaczynają naukę czytania dzieci w  Indiach? Jak jest po szwedzku ?mama?. W którym kraju litery wyglądają jak robaki? Jesteście ciekawi? Posłuchajcie książki 'Ala ma kota. A Ali?” Sprawdzimy, jak brzmią pierwsze zdania czytanek z różnych stron świata, i stworzymy własne wielokulturowe elementarze.

– Warsztaty Z książki dowiedzieliśmy się, od czego zaczynają naukę dzieci z różnych stron świata. Pamiętacie swoją pierwszą czytankę? Zanim stworzycie sami wielokulturowy własny elementarz, obejrzyjcie albumy o ludziach z różnych stron świata i zastanówcie się jakie pierwsze słowa chcielibyście zamieścić w elementarzu. Po tej krótkiej lekcji geografii, dzieci mają już obrane postaci np. peruwiańskiego chłopca i krótkie zdania na ich temat np. ? Anolfo grzeje się na plecach matki – anolfo se calienta en la parte posterior de la Madre.

– Prace dzieci Wystawka w holu.