GBP otrzymała dofinansowanie

wpis w: Aktualności, wydarzenia 2016 | 0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

W ramach tego programu, wnioskując o środki finansowe, GBP w Porąbce uzyskała w 2016 r. kwotę 10.100 złotych na zakup nowości wydawniczych – w tym roku był to zakup książek tradycyjnych i audiobooków. Miło nam poinformować, że zostało zakupionych 399 egzemplarzy książek. Zakupione nowości wydawnicze dostępne są w Bibliotece Centralnej i w 3 placówkach filialnych na terenie Gminy Porąbka.

Wszystkie książki zakupione w ramach Priorytetu 1, opatrzone są logo: Zrealizowano ze środków NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Zapraszamy stałych czytelników, a także wszystkich tych, którzy jeszcze do nas nie trafili. Nasze placówki otwarte są od poniedziałku do piątku. Wśród zakupionych książek szczególną ofertę kierujemy do najmłodszych mieszkańców. Czekają na nich książeczki z serii Pierwsze czytanki i wyjątkowe pozycje z Wydawnictwa Dwie Siostry, które promujemy ze względu na nietuzinkowość i piękną ilustrację.