KONKURS!!!

wpis w: Aktualności, Home, wydarzenia 2018 | 0

 

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs na zakładkę do książki ? ?Nasze drogi do niepodległości?

Z okazji obchodów100-lecia Niepodległości w bibliotekach w całej Polsce organizowane są warsztaty i konkursy, których celem są nie tylko promocja czytelnictwa, ale także;
? rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
? zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z trudną drogą Polaków do niepodległości ;
? włączenie dzieci i młodzieży do świętowania 100-lecia Niepodległości i dołączenie do oficjalnych obchodów odzyskania niepodległości.
? promocja biblioteki i ?otwarcie się? na czytelników

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce.
Konkurs jest przeznaczony dla uczestników w różnym wieku ? od najmłodszych dzieci do najstarszej młodzieży, tak by praca nad wykonaniem zakładki stała się międzypokoleniowym odkrywaniem naszej historii.

Na zakładce wykonanej dowolną techniką plastyczną, znaleźć się mogą zarówno najważniejsze fragmenty wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość jak i znane lub mniej znane postaci naszej historii, które przyczyniły się do jej odzyskania.

Wymiary konkursowej zakładki to prostokąt o wymiarach 21cm x 7 cm. Prostokąt ma być z kartonu o grubszej gramaturze (np. typu bristol). Długość i kształt może nieznacznie wykraczać poza wytyczone ramy, jeśli projekt przewiduje jakiś rodzaj finezyjnego wykończenia; stożka, głowy, skrzydła, orła itp.

Termin realizacji: 14 września 2018 – 31 października 2018.

Gotowe, własnoręcznie zaprojektowane i wykonane przez siebie zakładki prosimy
złożyć w GBP w Porąbce (ul. Rynek 22, p. nr 14) do 31 października.

Jury składające się z pracowników biblioteki wybierze trzy najładniejsze prace oraz takie, które zasługiwać będą na szczególne wyróżnienie. W ocenianiu jury zwróci uwagę na oryginalność, estetykę i technikę jaką wykonana będzie praca.

Ogłoszenie wyników na stronie www biblioteki: 6 listopada 2018

Rozdanie nagród: 9 listopada 2018 o godz. 16.00 w lokalu GBP w Porąbce.