Najnowsza oferta – „Czytanie surowo wskazane!”

wpis w: Wydarzenia 2014 | 0

?Czytanie surowo wskazane!? ,to najnowsza  oferta biblioteki mająca na celu przykuć uwagę czytelnika i ułatwić mu wybór. Zestaw nie jest przypadkowy, wręcz przeciwnie, biblioteka nadstawia ucha i czerpie wiedzę również  z kampanii telewizyjnych promujących czytanie. W nich znane postaci ze świata filmu, muzyki, krytycy  oraz sami pisarze polecają swoje ulubione książki. Program prowadzony przez Agatę Passent i Filipa Łobodzińskiego (TVN24) przybrał wakacyjną formę i właśnie do wakacyjnej lektury zachęcał. Gośćmi finałowego wydania byli Katarzyna Bonda i Mariusz Czubaj, stąd ich książki w naszej ofercie. ?Ofiara? i ?Stojąc w cudzym grobie? to polecane przez autorów pozycje. ?Moja walka?  to typ Filipa Łobodzińskiego zaś  „Złote okulary” Giorgio Bassaniego, to zdaniem Agaty Passent świetna  lektura na wakacje.  ?Jak zostałam wiedźmą? Doroty Masłowskiej,  która już doczekała się adaptacji teatralnej z premierą 28 maja w Teatrze Studio w Warszawie, była omówiona w ?Tygodniku kulturalnym? –  magazynie nadawanym przez TVP Kultura. Program w sposób subiektywny podsumowuje najważniejsze zjawiska ze świata kultury i sztuki. Wybitni krytycy i znawcy sztuki dyskutują o najciekawszych wydarzeniach ze swoich dziedzin. Prowadzący Michał Chacimski, omawiając z gośćmi książkę  Gardella ?Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek?, skłonił nas do jej zakupienia.  Wydaje nam się, że to co polecają znane osobistości, autorytety w dziedzinie literatury, będzie dla czytelnika intratną propozycją i ważną lekturą.