Narysuj zimę na swojej ulicy

wpis w: Aktualności | 0

Warsztaty inspirowane książką obrazkową Rotraut Susanne Berner pt. ?Zima na ulicy Czereśniowej? – pełną zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji, zimową wyszukiwanką z bestsellerowej serii, która podbiła świat.

Prace dzieci w galerii


 

 

 

 

 

Wiek: 7+
Czas trwania: 60 min.
Materiały: pisaki, flamastry, czarny cienkopis, biała farba, cienki pędzel, kartka bloku technicznego A3
i A4
Przebieg zajęć:
– Wprowadzenie do zajęć
Nadeszła zima. Wszyscy szykują się do świąt Bożego Narodzenia: ubierają choinki, kupują prezenty, odwiedzają świąteczny jarmark. Z nieba sypie puszysty śnieg, a dzieci lepią bałwany, zjeżdżają na sankach i toczą bitwy na śnieżki. Ten wspaniały zimowy dzień pełen jest drobnych  incydentów. Zadaniem dzieci będzie narysowanie postaci i zdarzeń, które mogłyby mieć miejsce na ich ulicy w ten przedświąteczny czas.
 – Warsztaty Dzieci otrzymują kolorowe flamastry i cienkie czarne pisaki, które pomogą im w zachowaniu tej samej techniki, którą wykonane są rysunki w książce. Prowadząca zwraca uczestnikom uwagę, iż każda strona tej książki to barwna, pełna humoru, obfitująca w najmniejsze szczegóły ilustracja. W końcu dzieci otrzymują dwie kartki, na mniejszej rysują postaci ? ludzi, zwierząt i krótko je opisują np. ?Tatuś Olka wiezie choinkę?. Na większej, tworzą swoją historię z ich udziałem. Istotna jest też biała farba, która dopełni obrazek nadając mu zimowy charakter (spadające płatki śniegu, śnieżne zaspy itp.) Każda kartka jest opatrzona tytułem  –  np. ?Zima na ulicy Brzoskwiniowej? w zależności  od tego na jakiej ulicy mieszka dziecko biorące udział w zajęciach.
Wystawa prac