Włączcie wyobraźnię i do roboty!

wpis w: Aktualności, wydarzenia 2016 | 0

Prace dzieci
(więcej w galerii)

Wiek: 7+
Czas trwania:
Materiały: ksero kart z książki ?Ptaki? Carla Cneuta, ołówki, farby, pędzle.

– Wprowadzenie do zajęć Prowadząca czyta dzieciom baśń Anny Castagnoli jednocześnie pokazując olśniewające obrazy Carla Cneuta, które zdobią książkę. ?Podobała wam się ?Złota klatka?? Stwórzcie własną ptasią kolekcję! W tej książce znajdziecie ptaki do rysowania, malowania, gryzmolenia i kolorowania, ptaki, które istnieją, i ptaki, które trzeba dopiero wymyślić. Carll Cneut, to najbardziej nagradzany belgijski ilustrator, któremu tym razem za inspirację posłużyły dzieła holenderskich mistrzów. A wy? Czy zainspirujecie się jakimś artystą, czy może wasza własna wyobraźnia wystarczy?”

– Warsztaty Dzieci otrzymują ksero kart na których znajdują się ptaki z częściowo pomalowanymi głowami. Ich zadaniem jest np. domalowanie reszty postaci ptaka, która tu jest narysowana tylko ołówkiem. Innym razem trzeba dorysować, a następnie pomalować brzuch ptaka. Na jeszcze innej karcie są narysowane tylko oczy i dziób, trzeba więc domalować całą resztę. Przepiękne ptaki wykonane przez dzieci, są naklejone na dobrany kolor kartonu i w takiej postaci trafiają na prawdziwie pierzastą wystawę.

– Prace dzieci Wystawka w holu.