WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU

wpis w: Aktualności, Uncategorized | 0

Już od piątku – 12 maja, zapraszamy na wystawę prac Bartosza Sujkowskiego. Artysta ten ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2004 roku otrzymał półroczne stypendium w National College of Art and Design w Dublinie. W 2005 uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki i Animacji w pracowni prof. Krzysztofa Kiwerskiego. Zdobywca głównej nagrody na Festiwalu filmów animowanych w Koninie. Był uczestnikiem Festiwalu Era Nowe Horyzonty, oraz DokFilmFestival w Lipsku.

Wystawa, którą będzie można oglądać w Czytelni naszej biblioteki to część cyklu zatytułowanego: „Fragmenty myśli”.
W malarstwie artysty można odnaleźć modernistyczny z ducha gest poszukiwania jedności w przeciwieństwach, próbę wytłumaczenia jednego medium za pomocą drugiego. Przestrzeń stworzona na płótnie jego dzieł stanowi składową relacji pomiędzy malarstwem, muzyką (widać zamiłowanie autora do muzyki konkretnej, awangardowej oraz klasycznej), a filmem (zwłaszcza – film noir, kino Nowej Fali, kino awangardowe, eksperymentalne), chociaż nie w
każdym jego obrazie odnajdziemy bezpośrednie filmowe inspiracje. W swoich pracach porusza wątki przemijania, rozkładu, czasu i jego definicji.