Zróbmy książkę…!

wpis w: Aktualności, wydarzenia 2017 | 0

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-ksiazka_do_zrobienia.html

Prace dzieci (więcej w galerii).

Wiek: 13+
Czas trwania: 90 min.
Materia
ły: ksero wybranych kart z ? Książki do zrobienia?, farby akwarelowe, pędzle, pisaki, czarny tusz, ołówki, nożyczki, papierki po cukierkach, folia aluminiowa, biała bibułka.

– Wprowadzenie do zaj
ęć „Dziś z pomocą tej niezwykłej lektury ?Książka do zrobienia? spróbujecie swoich sił jako pisarze, poeci, ilustratorzy i typografowie. Z niej dowiecie się o relacjach między słowem a obrazem, o zasadach kompozycji i o innych elementach, z których powstaje książka, a także czym ona jest i czym może się stać. Nie zgłębimy na jednych warsztatach całej tej ogromnej wiedzy, ale zrobimy małą rozgrzewkę, która wprowadzi was w temat tworzenia”.

– Warsztaty Pierwsza z ksero kart przedstawia portret czeskiej artystki
żydowskiego pochodzenia Diny Gottliebovej-Babbit. Prowadząca czyta na glos krótką notkę biograficzną tej niezwykłej artystki. Zadaniem uczestników warsztatów jest pokolorowanie szkicu farbami wodnymi i zrobienie błyszczącej otoczki wokół twarzy artystki. Na kolejnych stronicach wybranych na dziś przez prowadzącą znajduje się 6 różnych przedmiotów, trzeba za pomocą kilku kresek nadać im całkiem nowe znaczenie. Inna karta zmusza do zaprojektowania szybko własnej wizytówki,  ktoś ważny na nią czeka. „Trafiamy również do epoki romantyzmu, artystów szczególnie wrażliwych. W ten sposób poznamy postać Caspara Davida Fredricha, dla którego skomponujemy gotycki krajobraz spowity mgłą”.

– Prace dzieci Wystawka