Czas na zabawę w arcypalce!

wpis w: Aktualności | 0

Warsztaty z interaktywną książką Marion Deuchars pt. ?Arcy-palce?. Autorka udowadnia, że własne palce i tusz lub farba ? to wszystko, czego potrzebujemy, by tworzyć!  

 

 

Prace dzieci (więcej w galerii)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiek: 7+
Czas trwania: 90 min.
Materiały: kartki bloku technicznego A3 w różnych kolorach (czarny, biały, żółty, czerwony) i papier kolorowy, kolorowe tusze, poduszki do tuszu, pisaki, biała farba plakatowa, nożyczki, klej, słomki.
Przebieg zajęć:
? Wprowadzenie do zajęć
Zapoznanie dzieci z książką i możliwości zabawy z nią. Z pomocą ?Arcypalcy? kolejnej inspirującej książki tej francuskiej autorki, możemy odkryć magię odcisków i zrobić z nich cały światzwierzęta i rośliny, kosmitów i potwory, budowle i flagi, litery i wzorki i co tylko chcemy. Zanim dzieci przystąpią do pracy, dowiadują się ? co to są linie papilarne i odciski palców.
? Warsztaty plastyczne Na pierwsze zadanie uczestnicy warsztatów otrzymują duże białe kartki na nich robią odciski własnych palców, a następnie dorysowują im miny wyrażające ludzkie nastoje (smutny, szalony, zamyślony itp.). Kolejne polega na zrobieniu odcisków białą farbą na czarnych kartkach, a następnie dorysowaniu im takich elementów, by tworzyły zwierzęta i stworki. Następnie na kolorowej kartce robią odcisk dłoni i tworzą wymyślone przez siebie zwierzę. W nawiązaniu do meksykańskiej tradycji – radosnego święta zmarłych dzieci odciskami palców robią na wyciętej z papieru czaszce – zęby , oczy, nos zaś pisakami ozdabiają całość.
?  Wystawa prac