DOFINANSOWANIE Z NPRCz

wpis w: Aktualności, Uncategorized | 0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa2.0 na lata 2021-2025 to wieloletni program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Bibliotekę Narodową, którego celem jest zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

  • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce ma możliwość zakupu książek papierowych w zależności od potrzeb i oczekiwań zgłaszanych przez użytkowników naszych bibliotek.
  • W 2022r. GBP w Porąbce otrzymała 16 153,00 złote ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”
  • Dzięki dofinansowaniu nasi czytelnicy będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty systematycznie uzupełnianej o nowości wydawnicze.