FERIE W BIBLIOTECE

wpis w: Aktualności, Uncategorized | 0

Dwutygodniowa przerwa w nauce to czas spotkań, warsztatów i zajęć w bibliotece. Każdego roku właśnie w tym czasie zapraszamy dorosłych i dzieci do uczestniczenia w naszych inicjatywach. Wczoraj z grupą dzieciaków wzięliśmy na warsztat książkę Marion Deuchars “Zróbmy sobie arcydziełko”. Ta książka inspiruje nas od dawna i chętnie po nią sięgamy gdy chcemy młodych warsztatowiczów skupić na sztuce – wiedzy o niej i własnej kreatywności. Przybliżając postać Rene Magritte – belgijskiego surrealisty świetnie się bawiliśmy. Artysta nazywany mistrzem zagadek i malarzem tajemnic miał zwyczaj zapraszać kilku przyjaciół, którzy podziwiali jego nowe obrazy, próbując nadawać im tytuły – musiały być poetyckie i zagmatwane, stanowić swego rodzaju szarady czy łamigłówki. Próbowaliśmy się wcielić w role znajomych malarza i wymyślić nowe tytuły dla jego kilku obrazów, na początku nie ujawniając tych oryginalnych. Wychodząc poza wyobraźnie i logiczne myślenie malowaliśmy coś co nikt nie spodziewałby się zobaczyć za drzwiami, a także to co można zobaczyć w tęczówce swojego oka. Efekty naszej pracy oceńcie sami.

SZYDEŁKOWA CHUSTA „ASIA” (18 stycznia)
W ubiegłą środę, uczestniczki Warsztatów Rękodzieła podjęły się nie lada wyzwania. Przedmiotem ich zmagań była szydełkowa chusta w żywych kolorach, a najczęściej słyszane komendy podczas szydełkowania to; „dodaj”, „ujmij”, „przeciągnij” – po prostu kolorowy zakręt głowy. Jednak nasze „maniaczki” świetnie sobie z tym poradziły i na koniec mogliśmy oglądać pierwsze efekty.

TULIPANY

TULIPANY

TULIPANY Z TKANINY (25 stycznia)
Jak zrobić tulipany własnymi rękami? Uczestniczki warsztatów rękodzieła krok po kroku za instruktorką świetnie poradziły sobie z zadaniem i wykonały te barwne tulipany. (zdjęcia w Galerii 2023)