Książki na dużym ekranie – premiery 2014

wpis w: Wydarzenia 2014 | 0

Nie wszyscy lubimy czytać książki, których wcześniej adaptację obejrzeliśmy na dużym ekranie.
Biblioteka zachęca czytelników  do zmiany tych uprzedzeń i konfrontowania wyobrażeń jakich dostarcza książka z tymi, które proponuje nam reżyser i filmowcy. W tym celu prezentujemy książki dostępne w bibliotece, których filmowe premiery odbędą się w najbliższych miesiącach.
                                                                                  W kinach od 25 kwietnia
medic

Anglia, XI wiek. Rob J. Cole, syn cieśli i hafciarki, po śmierci rodziców zostaje pomocnikiem wędrownego balwierza parającego się również leczeniem. Wykazuje nie tylko zapał do nauki, ale też ową szczególną wrażliwość, która pozwala „czytać” w chorym organizmie, dostrzegać w nim wolę walki lub chęć poddania się.

W kinach od 6 czerwcagw

Ekranizacja powieści Johna Greena. Hazel, szesnastolatka, choruje na raka tarczycy. Za namową rodziców idzie na spotkanie grupy wsparcia. Poznaje tam Gusa, byłego koszykarza. Powieść o dojrzewaniu, chorobie i śmierci. Pięknie napisana, miejmy więc nadzieję, że twórcy filmu będą potrafili zachować jej subtelność.

W kinach od 19 września
wię

Kolejna dystopijna trylogia, która zainteresowała filmowców. Bohater cyklu Jamesa Dashnera, nastoletni Thomas, budzi się w labiryncie. Nie pamięta, kim jest ani jak się tu znalazł. Razem z nim labirynt zamieszkuje grupa chłopców, którzy również nie wiedzą nic o sobie.

W kinach od 10 października
zag

Thriller, który odniósł chyba większy sukces na rynku brytyjskim i amerykańskim, niż w Polsce. Być może jego popularność wzrośnie za sprawą ekranizacji, w której główną rolę zagra Ben Affleck. Wyreżyseruje go mistrz gatunku ? David Fincher. Co ciekawe, autorka literackiego pierwowzoru, Gillian Flynn, specjalnie na potrzeby filmu zmieniła zakończenie całej historii. Autorka nie ujawniła, jak i co zmieniła, pewne jest więc, że osoby, które czytały książkę, przeżyją sporą niespodziankę podczas seansu.