WARSZTATY PLASTYCZNE – Wędrujące kamyki, czyli akcja #kamyczki

wpis w: Uncategorized | 0

Dziś podczas warsztatów, dzieci malowały kamyczki. Niezbyt duże, akurat takie, by mieściły się na dłoni i by łatwo je było przenieść w plecaku, podczas pieszej wędrówki. Te niesforne kamyczki niczym wojażer mogą wędrować z wami po świecie i co chwila być w innym miejscu. Jedne pokażą się na ścieżce nieopodal domu, a inne dalej – na przykład na plaży w Kołobrzegu, a jeszcze inne w Wiedniu skąd pochodzi dwójka naszych uczestników warsztatów. Aby umożliwić kamyczkom tę ekscytującą podróż po świecie należy:

– pomalować otoczaki w najróżniejszy sposób (można to też robić w domu), mogą nieść jakiś przekaz dla tego, kto je znajdzie, albo zwyczajnie, może na nim być namalowane cokolwiek.
– napisać na kamyczku kod pocztowy adresu swojego zamieszkania oraz napis: f #kamyczki.
– pójść na spacer i umieścić pomalowany kamyk w miejscu, w którym mieszkasz lub w zupełnie innym – na przykład tam gdzie spędzasz wakacje. Możesz też poprosić znajomych o pomoc w podróży kamieni.
– gdy znajdziesz gdzieś podobny kamyk, zrób mu zdjęcie z obu stron – na pamiątkę.
– jeśli chcesz poinformować innych, gdzie go znalazłeś/łaś, dołącz do grupy na f #kamyczki i umieść tam informację o znalezisku. Zdjęcia naszych kamyczków możecie zobaczyć w galerii.

Niech nasze małe dzieła sztuki powędrują w świat i zachwycą znalazcę!