WARSZTATY. ZAPROSZENIE DO CZYTELNICZEGO ŚWIATA. MAMO, TATO ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI!

wpis w: Uncategorized | 0

Zwykle to rodzice zapisują swoje dzieci do biblioteki zapominając, że przykład idzie z góry. Dzieci z czytających domów mają nawyk czytania z automatu w przeciwieństwie do dzieci, których rodzice nie czytają nawet gazety. Dzisiejsze warsztaty mają zwrócić uwagę na ten realny i nierzadki problem. Dzieci wykonają pięknie ozdobione zaproszenia dla rodziców, zachęcające rodziców do czytania i zapisania się do biblioteki. Na zaproszeniu będą się mogli znaleźć ich ulubieni bohaterzy książek. Będziemy używać różnych materiałów i różnych technik w zależności od upodobań. Zdjęcia prac do obejrzenia w galerii.

Materiały:
– kartka papieru z gotowymi elementami do kolorowania oraz przestrzenią dla dziecięcej wyobraźni i kreacji. Z tyłu zaproszenia, informacja dla rodziców o godzinach otwarcia biblioteki
– materiały plastyczne (kredki, pisaki, elementy origami, papier kolorowy, klej)